Монтаж стін вагонкою, деякі особливості - Vagonka
Close
Монтаж стін вагонкою, деякі особливості

Монтаж стін вагонкою, деякі особливості

Вважаєте обшивку приміщень вагонкою не цікавою та стандартною? У даній статті ми повністю змінимо ваше уявлення про даний матеріал та розповімо про деякі особливості монтажу.

Серед багатьох будівельних матеріалів дерево завжди займало, і, безумовно, займатиме почесне місце.Деревину люблять не лише за її природні, живі властивості – це чудовий будівельний матеріал, що відповідає сучасним вимогам та простоті використання. Дерево у інтер’єрі завжди виглядало елегантно, дорого.

На жаль, не кожен може дозволити обшити свою оселю деревиною. Натуральності у приміщенні можна досягти, обшивши стіни вагонкою. Це відносно недорогий, поширений матеріал. Його використовують у інтер’єрах різноманітних стилів. Серед основних переваг — екологічність, чудові зовнішні характеристики.

Насправді, монтаж вагонки (а саме так називається спеціально оброблена дошка для обробки стін, стелі) не становить особливих труднощів для людини, яка вміє забити цвях, загорнути шуруп і відпиляти зайву частину дерев’яної дошки.

Перший крок — пристрій каркаса, на який потім кріпляться дошки вагонки. Як правило, його виготовляють з брусків або рейок, товщиною приблизно 5 см. Їх кріплять до стіни будь-яким надійним способом – дюбелями, шурупами, саморізами. Рейки кріпляться з використанням рівня, щоб робочі поверхні рейок склали єдину рівну площину, інакше стіна вагонки буде кривою. Для вирівнювання під рейки підкладають шматочки дощок потрібної товщини. Крайні рейки встановлюються у кути або поблизу кутів стін.

Якщо під час експлуатації приміщення буде часто контактувати із вологою, змінним температурним режимам (наприклад: лазня чи сауна), а ви хочете зберегти якість обшивки на довгий час, слід обрати вагонку найкращої якості та гарантованого сушіння, а стіну вирівнюйте додатково за допомогою OSB.

Другий крок — збір вагонки. Першу дошку потрібно встановлювати з особливою точністю та акуратністю. По ній вирівнюватимуться всі інші.

Існує декілька способів щодо кріплення дошок. Найпростіший — кріплення за допомогою цвяхів. Цвях забивають молотком не до кінця, а потім поглиблюють його добійником — це звичайний металевий циліндричний пруток невеликого діаметру — 3-4 мм і довжиною 10-15 см. Замість цвяхів і молотка можна використовувати шурупи та шуруповерт.

Ще популярний спосіб — кріплення дощок вагонки на спеціальні кляймери, являють собою щось на зразок затиску. Однак у такого способу є недолік — подорожчання всієї конструкції та збільшення часу на монтаж.

Третій шаг — закриття кутів та країв стіни спеціальними дерев’яними куточками та плінтусами. Їх кріплять за допомогою цвяхів чи спеціальних кріплень. Для рівного обрізання куточків та плінтусів під потрібним кутом використовують стусло або користуються торцювально-умовними пилками.