Мед та баня — простий спосіб оздоровлення - Vagonka
Close
Мед та баня — простий спосіб оздоровлення

Мед та баня — простий спосіб оздоровлення

Мед вважається дуже корисною речовиною. Обмазування медом у бані — чудова процедура, що сприяє омолоджуванню, живленню і очищенню шкіри. Цю приємну у всіх сенсах і відносинах процедуру  рекомендують усім жінкам, але хочеться відзначити кілька правил, які обов’язково потрібно знати.

Якщо у вас є алергія на мед – робити таку процедуру не можна. Як дізнатися, чи вона є? Візьміть трохи саме того меду, яким ви збираєтеся робити обмазування, і нанесіть трохи на ліктьовий згин. Зачекайте  рохи. Найбільший максимум – 15 хвилин. Але зазвичай досить 3-5 хвилин. Якщо виникло печіння, свербіж чи інші неприємні реакції – ваш організм не сприймає цей сорт меду. Сортів меду дуже багато — липовий,  трав’яний (зібраний з квітучих польових трав), кипрейний (зібраний з квітучого зніту (іван-чаю), конюшинний, і т. д.

Ще у меду є такий показник «ефективності», як діастазу. У північних медів вона вища, і  мед ефективніший, у південних — цей показник нижче, Ваш організм може не приймати північний мед, але з легкістю та прихильністю ставитися до південного. Якщо у вас – найчастіше таке зустрічається на обличчі – капілярна сітка розташована близько до поверхні шкіри, медові маски та обгортання робити не можна. Якщо капіляри близько до шкіри лише на обличчі,  можна спробувати робити обгортання (обмазування), уникаючи шкіри обличчя. Мед — продукт, що не переносить нагрівання понад 40 градусів. Тому пити гарячий чай з медом — просто витрачати продукт марно.

У лазні температура набагато вище 40 градусів. Часто вона сягає 70-80, а то й  100-120 градусів. У такій температурі мед, поєднуючись із виділеннями організму, утворює досить отруйну сполуку. Тому намазуватися медом можна тільки в передбаннику або в лазні. Мед вбирається шкірою та впливає на судини, викликаючи їх очищення. Глибина проникнення меду — залежно від якості — може досягати 2-3 см. У зв’язку з цим після будь-яких масштабних медових процедур слід випити склянку  трав’яного чаю, а протягом наступної доби — до 1,5 літрів простої води.

Як проводити медове обгортання у бані? Мед – якщо густий, його можна розігріти на водяній бані, але не перегрівати! Нехай він стане м’яким, але не гарячим! А можна трохи розбавити його тепленькою водою або остиглим трав’яним настоєм. Краще,  щоб мед постояв ніч, розбавляючись. Якщо мед рідкий, можна не розбавляти. На чисту розігріту шкіру, в негарячому приміщенні, нанести тонким шаром мед злегка масажуючи шкіру круговими рухами. Посидіти,  або бути схожим — якщо перший раз — 5 хвилин, якщо вже не перший — хвилин 10-15, потім змити теплою водою. Кількість повторів може досягати щонайбільше трьох разів. Але людям, які мають проблеми з судинами, не рекомендується проводити таку процедуру довше 10 хвилин і більше одного разу на тиждень.