Лазня для оздоровлення: корисні поради - Vagonka
Close
Лазня для оздоровлення: корисні поради
Лазня для оздоровлення: корисні поради

Лазня ще з давніх часів славилася своїми цілющими властивостями. Люди відвідували парильню не тільки, щоб помитися, але й для зняття стресу, напруги, оздоровлення, отримання заряду бадьорості. Корисний ефект, який має процедура ширяння на організм людини, складно переоцінити. Зверніть увагу! У лазні покращується обмін речовин та кровообіг, розкриваються пори шкіри, вона очищається, і виглядає молодшою.

До речі, похід до лазні із віником принесе вам ще більшої користі. Недарма ця річ вважається невід’ємним атрибутом у бані. За допомогою віника можна зробити масаж, очистити шкіру від шкідливих шлаків, оказати дренажний ефект. В залежності від того, який результат ви прагнете отримати, слід обирати банний віник. Як правило, найчастіше використовують дуб, березу, хвойні породи.

Слід звернути увагу на час перебування у парильні, який залежить від декількох факторів. По-перше, не слід переоцінювати власні сили. Навіть якщо ви не маєте проблем зі здоров’ям, вам може бути важко довгий час перебувати у жаркому приміщенні. Також зверніть увагу, якщо у вас є хронічні захворювання, перед тим, як відвідувати лазню, краще звернутись за консультацією до лікаря.

Цінителі банних процедур, напевно, знають, що баня є гарним засобом для лікування простуди. Відомо, що лейкоцити борються з подібними захворюваннями, а висока температура в парильні впливає на ріст лейкоцитів у крові. До того ж, багато шкідливих мікроорганізмів гинуть у парильні.

Існує декілька загальних корисних порад, дотримуючись яких перебування у лазні принесе вам ще більшої користі.

Пам’ятайте: перед відвідуванням бані не слід вживати тяжкі та жирні страви, вживати міцний алкоголь.

Перед тим, як зайти до парильні, прийміть теплий душ. Це допоможе підготувати організм до високих температур.

Перебуваючи у лазні, не забудьте надягнути на голову спеціальну шапочку. Це допоможе запобігти теплового удару. Також не рекомендується змочувати волосся.

Вважається, що на нижній полці пар не такий гарячий. Рекомендується спочатку сісти туди, і тільки коли організм звикне до високих температур, пересісти вище.

Оптимальний час для першого заходу — не більше 10 хвилин.

Віник можна використовувати під час другого заходу. Пам’ятайте про відпочинок. Між перервами у процесі паріння можна пити трав’яні чаї та настої.

Щоб прибрати ороговілі частинки на шкірі, скористайтеся мочалкою або спеціальною щіткою під час останнього заходу.

Після лазні можна поринути у ополонку чи купіль, розтертися снігом. Якщо такої можливості немає — підійде холодний душ.

Відвідуйте лазню та будьте здорові! А якщо вирішили побудувати власну лазню на своїй ділянці, наша команда із задоволенням візьметься за ваш проект.