Будівництво фундаменту для бані - Vagonka
Close
Будівництво фундаменту для бані
Будівництво фундаменту для бані

Якщо ви вирішили побудувати баню, слід подбати про її основу, а саме про фундамент. Він повинен бути міцним та надійним. Щоб досягти цих якостей надзвичайно важливо добре розумітися на видах фундаментів, особливостях їх монтажу, для яких споруд вони використовуються.

Який буває фундамент для бані, основні види та якості?

За конструктивними особливостями бані основа буває таких видів: стрічковий фундамент, стовпчастий, плитний та пальовий. Давайте розберемо їх детальніше.

Стрічковий фундамент для лазні

Такая основа отримала свою назву через спецефічний зовнішній вигляд, який нагадує стрічки, які сприймають навантаження від усієї споруди.

Від аналогів цей вид відрізняється невибагливістю в монтажі. Його навіть можна встановлювати на підготовленому ґрунті, монтаж дуже простий і його зможе здійснити навіть новачок. З недоліків виділяють лише більшу затрачуваність сил та будівельних матеріалів.

Стрічковий фундамент використовується в невисоких будинках зі стінами з цегли та перекриттями із залізобетону.

Розрізняють монолітний (виконується прямо на будмайданчику безперервним процесом) та збірний (збирається з блоків та конструкцій із залізобетону).

Стрічковий фундамент може створюватися з цементних розчинів із наповнювачами із щебеню, піску, буту, гравію, ламаної цегли.

Стовпчастий фундамент лазні

Віглядає як ряд убитих у ґрунт міцних стовпів, зверху з’єднаних між собою рандбалками. Зазвичай виконуються із залізобетону. На відміну від стрічкового фундамент, стовпчастий обійдеться дешевше, оскільки потребує меншої кількості витратних матеріалів.

Подібні фундаменти найчастіше практикуються у невеликих (максимум двоповерхових) спорудах з легкими стінами (наприклад, дерев’яними). Прекрасно підходить для будівництва невеликих дачних будівель, у тому числі лазні.

Стовпчаста основа під лазню робиться з сосни, дуба або бетону.

Фундамент з плит

Дуже подібний з стрічковим фундаментом. Відмінністю між ними є лише чітке просторове армування плитного фундаменту по всьому його периметру. Це дозволяє переносити навантаження навіть у разі вільного переміщення.

Застосовується у високих будинках вище на пучинистому ґрунті. Варто додати, що даний вид фундаменту вважається найдорожчим, оскільки потребує великої кількості зусиль, що витрачаються, і будівельних матеріалів.

Заливка не практикується для бані.

Палевий фундамент

Використовується при будівництві великих та важких будов. Для лазні не є оптимальним варіантом.

Палевий фундамент — ряд вкопаних у ґрунт на необхідну глибину паль, зверху скріплених між собою ростверками. Бувають забивні, набиті, гвинтові різновиди, що вдавлюються.

Особливості будівництва фундаменту для бані

Слід чітко дотримуватися наступних етапів, яке під силу лише професіоналам, які мають спеціальне обладнання та навички. Ці етапи включають:

  • підготовка майданчика (прибирання сміття, вирівнювання поверхні, чищення від рослинності тощо);
  • розмітка майданчика;
  • обладнання траншеї;
  • монтаж опалубки;
  • підготовка арматурного каркасу;
  • заливання бетону;
  • зняття опалубки через 3-5 діб.