Віник для лазні. Самостійно майструемо та правильно зберігаємо - Vagonka
Close
Віник для лазні. Самостійно майструемо та правильно зберігаємо

Традиція ходити у лазню – далеко не нова. Для багатьох це місце відпочинку, релаксації та оздоровлення. Лазня відома своїми цілющими властивостями та сприятливим впливом на людський організм.

Досвідчені банщики напевно знають, що віник – один із головних атрибутів для відвідування лазні.

Банний віник вміє багато чого: він не тільки тонізує шкіру, але й сприятливо впливає на нервову систему, лікує хворі суглоби, допомагає позбутися гіпертонії, тахікардії, головного болю і безлічі інших недуг. Тільки якісний екземпляр, виготовлений з урахуванням усіх стандартів та правил, здатний надати заряд бадьорості та позитивних емоцій.

Хтось віддасть перевагу купити, а хтось, можливо, випросить у знайомих, але якщо ви хочете отримати віник, за який сумніватися не доведеться, то варто сподіватися тільки на себе. У даній статті річ піде як самостійно виготовити віник для бані.

Терміни заготівки залежать від матеріалу. Як правило, березові віники заготовляють на початку червня, евкаліптові та дубові віники заготовляють у серпні або у вересні. Найоптимальніший період для кропив’яних — липень. А ось віники, виготовлені з хвойних порід, можна заготовляти круглий рік. Щоб віник вийшов пишним та красивим, підійдуть молоді гілки, краще ті, які мають розвилку, а не виглядають хлистом. Тоді віник вийде пишним та красивим. Довжина гілок – близько 50 см.

З гілок формують пучки і не дуже туго перев’язують міцною ниткою, дротом або мотузкою. Потім зв’язую віники попарно. Приступаючи до в’язки віника, слід ретельно оглянути гілки і товсті і великі помістити в центр пучка — вони будуть каркасом вашого майбутнього віника. Більш тонкі гілки слід розташувати довкола. Для того щоб остаточно надати вінику необхідну округлу форму і прибрати всі гілки, що стирчать.

Обов’язковий процес при заготівлі банного віника — сушка. Цей етап дотримання декількох правил, а саме:

  • сушити віник потрібно у темному, добре вентильованому місці.
  • підвішувати віник слід на висоті приблизно 2-3 м. від підлоги.
  • не рекомендовано підвішувати віники занадто близько один до одного, слід обов’язково залишати між ними проміжок.
  • готовий віник слід зберігати у підвішеному стані: для власників дач та заміських будинків найкращим місцем буде горище, комора чи сінник. Власники квартир можуть зберігати віники у коморі чи на закритому балконі.

Пам’ятайте, використаний віник після ретельного просушування поміщають у целофановий пакет.

Ось і все. Загалом для заготівлі банного віника немає нічого складного. Скориставшись простими порадами, ви із легкістю самостійно зможете виготовити свій власний віник. А якщо не хочете морочитися, або не маєте вільного часу, можете придбати віник для лазні на нашому сайті vagonka.net.ua. Пропонуємо різноманітний матеріал по оптимальним цінам. Досвідченні спеціалісти допоможуть підібрати те, що підійде саме вам.