Відвідування сауни після фізичних навантажень - Vagonka
Close
Відвідування сауни після фізичних навантажень
Відвідування сауни після фізичних навантажень

Фізичні навантаження на постійній основі потрубують правильного відпочинку. Він повинен не тільки розслабляти м’язи, та виводити з них молочну кислоту. Люди, які займаються професійним спортом, по-різному відновлюють свій фізичний стан. Хтось для цих цілей надає перевагу контрасному душу, інші вважають, що найкращий спосіб привести тіло до оптимального стану — добре попаритися у лазні.

Переваги та недоліки відвідування сауни чи бані для відновлення фізичного стану 

Люди, які займаються спортом, відмітили, що найоптимальнішим способов відновлення свого стану після фізичних навантажень є водні процедури. Сучасні фітнес-центри саме для цих цілей практикують басейни, гіпермасажі, бані та сауни різноманітних типів для того, щоб можна було швидко відновити сили після тренувань.

З точки зору медицини, відвідувати баню чи сауну одразу після фізичних навантажень — не рекомендовано, оскільки ці процедури завдадуть сильне навантаження на серцево-судинні системи. Звісно, молодий організм ще здатен впоратися з цима навантаженнями. Та люди, які старші 25-и років, повинні подумати над питанням доцільності відвідування сауни після тренування, тому що тиск під час відвідування парної може досягти 200 одиниць. У кращому разі це сприятиме розвитку аритмії.

Які ще чинники можуть погіршити ситуацію?

Наприклад, зайва вага сама по-собі є додатковим навантаженням на серце. Тому люди вага, яких вища за нормальну на 15-20 кілограм, при значних навантаженнях на серце можуть не тільки потрапити до лікарні, а й на той світ.

Проте далеко не для всіх відвідування сауни після фізичних навантажень протипоказане. Людям, які регулярно тренуються, підтримують себе у добрій формі, не мають медичних протипоказань, сауна дозволить відновити свою форму навіть після серйозних фізичних навантажень.

Науці вже давно відомо, що одним із основних факторів швидкого відновлення форми є посилене потовиділення, що сприяє виведенню відходів з організму, прискоренню обміну речовин. Подібного ефекту найпростіше досягти при відвідуванні лазні або сауни.

Деякі рекомендації щодо відвідування:

Щоб отримати максимально позитивний ефект від відвідування сауни чи бані, пропонується наступне:

  1. проходити процедури у ній між тренуваннями;
  2. віддавати перевагу турецькому хамаму з його щадним режимом, а не фінської та російської лазні;
  3. поєднувати відвідування парної з ароматерапією, по можливості використовуючи олії хвої, м’яти або евкаліпта;
  4. заходи в парну не повинні тривати більше 5-7 хвилин;
  5. у проміжку між ними рекомендується контрастний душ тривалістю за хвилину;
  6. після відвідування лазні рекомендується сеанс гідромасажу у джакузі тривалістю 15-20 хвилин.

Отже, якщо грамотно поєднувати відвідування бані чи сауни та фізичні навантаження, можна відновити функції організму, досягти потрібного тонусу м’язів, що зазнали фізичних навантажень, у найкоротший термін.