Топимо дровами - Vagonka
Close
Топимо дровами

Топимо дровами: які дрова найкраще підійдуть для парильні

Найчастіше у класичній бані встановлюють дров’яні печі. Питання, якими дровами топити парильню, залишається актуальним серед власників бань та тих, хто хоче її встановити. Є різноманітні породи деревини, які можна використовувати у господарстві. Кожна має власні якості, які впливають на жар та пар. Однак далеко не всі види підходять для бані. Якими ж дровами натопити парильню, щоб домочадці та гості залишилися в захваті?

На вибір деревини впливають наступні фактори: особливості дерев’яних пород, тип печі (з каменю чи металу), фінансові можливості, власні вподобання, регіон проживання, умови заготівки. У даній статті ми не станемо давати рекомендації щодо вибору деревини. Прочитав основні характеристики, ви самі приймете рішення, яким дровам надати перевагу.

Вважається, що для сауни та бані, де встановлені дров’яні печі, найбільш підходять дрова з берези, липи, акації. Липа та вільха підійдуть для парильні не тільки в якості палива для печі, але і як вдалий засіб оздоблення передбанника, кімнати відпочинку, банних аксесуарів. Така деревина гарно вбирає вологу, є стійкою до перепаду температурного режиму, не потребує особливих умов зберігання. Зверніть увагу, дрова із липи для розпалювання потребують більше часу, однак горять рівномірно та інтенсивно, завдяки чому добре прогрівають кам’янку за весь період часу.

Береза колиться досить легко і відноситься до порід із середньою щільністю деревини. Дрова з цієї деревини горять навіть не висушеними і рівномірно віддають тепло. Парильня наповнюється міцним жаром та приємним ароматом. А ще деревина з берези допомагає при хворобах шкіри та застудах. Береза виділяє смоли у процесі горіння, тому поліна краще підкидати у розпалену піч.

Вільха є одним із видів деревини, який найчастіше використовують у банних приміщеннях. Її навіть заготовляли для печей та камінів у царських покоях та садибах дворян. Вільха чудовий жар, не димлять і не виділяють смолу. Аромат, який дає цей вид деревини, корисний при застудах та занепаду сил, додає бадьорості та енергії.

Осина надовго зберігає тепло у печі, гарно прогріває та віддає трохи гіркуватим запахом у приміщенні. Навіть у погану погоду ця деревинна порода швидко розігрівається.

Липа розігрівається повільно. Однак приміщення парильні, розігріте за допомогою дров з липи, наповнюється приємним медовим ароматом. А ще деревина цієї породи має цілющі властивості – допомагає при застудах, захворюваннях дихальних шляхів, сприятливо впливає на стан шкіри.

Деревина дуба за міцністю та твердістю набагато краще за вільху чи осину. Даний вид набагато складніше розколювати, звісно, і розтоплювати піч. Згоряння полін до деревного вугілля потребує сильної тяги. Дуб дуже довго горять, що іноді викликає перегрів стінок печі. Якщо вирішили використовувати цю деревину, краще надати перевагу дровам з дубу середнього віку, тоді вони спекотно горітимуть і довго збережуть тепло.

Ель, сосна кедр, створюють особливий аромат, корисний для системи дихання. Деревина підвищує жар у печі. Хвойні деревинні породи згорають швидше, ніж листяні. Сосна при горінні сильно тріщить, іскрить та димить.

Деревина плодових сортів більш твердіша за деревину листяних порід, тому колоти її набагато складніше. При горінні виділяє набагато більше тепла, дає багато жару, довго підтримує температуру. Даний тип деревини не виділяє смол, небагато димить.

Тополь швидко згорає та недовго зберігає тепло. Липа також легко віддає жар.

Слід пам’ятати, що у приміщенні парильні не слід використовувати сирі дрова. Зберігати деревину краще у приміщеннях сараю, під навісом на вулиці. Слід уникати контакту із вологою. Для більш якісної вентиляції дрова не потрібно укладати занадто щільно.

Хочете баню, однак не знаєте з чого розпочати? У нас у блозі є багато корисних статей. А ще у нашому магазині ви зможете придбати якісні   товари для бані та сауни за оптимальними цінами. Не хочете витрачати час на будівництво та пошук посередників? Майстри нашої компанії збудують для вас баню чи сауну «під ключ» за короткий проміжок часу. Ціна договірна та не змінна у процесі будівництва. У розділі «Контакти» ви знайдете усю необхідну контактну інформацію.