Що категорично заборонено робити у бані - Vagonka
Close
Що категорично заборонено робити у бані
Що категорично заборонено робити у бані

Для слов`янських народів баня особливе місце. Із нею пов`язано багато традицій та ритуалів. Існує багато різноманітних народних прикмет про те, що можна та що не можна робити у лазні. Ці знання допоможуть запобігти багатьох проблем.

Хто такий банник та чого не слід робити, щоб його не розізлити?

Якщо вірити давнім легендам та преказам, у лазні живе банник — хозяїн парильні. Говорять, ночами в гості до банника заглядає будь-яка нечисть. Тому в жодному разі не можна приходити в парилку вночі. Кажуть, що банник напустить чаду і людина може задихнутися та загинути.

Банник терпіти не може спиртних нопоїв. Тому розпивати алкоголь у бані категорично не можна.

Повір’я про лазню розповідають, що банник суворо карає людей, які зневажливо ставляться до гарячого каміння. Краще обкотити каміння чистою водою, щоб догодити баннику.

Народні прикмети, чого не слід робити у лазні

Заборонено користуватися віником після когось. Справа в тому, що з віником перенесуться і хвороби того, хто парився до вас.

Існує прикмета, що не можна відвідувати лазню у понеділок. Існує прикмета, що у цей день лазнею повністю розпоряджається банник. Найкращі дні, якщо вірити народним переказам, для відвідування лазні вважаються четвер і субота. Та у наші дні баню відвідують і у вівторок. Щодо інших днів — краще не дратувати банника та утриматися від відвідування парильні.

Ще одне повірʼя говорить — після відвідування бані, баннику слід залишити віник, шайку з водою та мило. Це задобрить господаря парильні. Адже небажаного гостя банник наступного разу запросто може ошпарити окропом.