Навіщо у лазні потрібна шапка? - Vagonka
Close
Навіщо у лазні потрібна шапка?

Навіщо у лазні потрібна шапка?

Лазня чи сауна – місце для гарного відпочинку,  де можна як слід розслабитися після важкого робочого дня.  А ще це одне з найкращих місць для проведення часу з друзями.  Крім цього, відвідування лазні чи сауни сприяє покращенню здоров‘я, укріплює імунітет та дозволяє запобігти багатьох захворювань.

Щоб час, проведений у лазні приніс користь, необхідно подбати про всі важливі моменти. Наприклад, про аксесуари.

Одним із найважливіших аксесуарів для лазні вважається шапка. Чи справді ця річ настільки необхідна, чи Її просто використовують для краси? Поговоримо про це у цій статті.

Досвідчені відвідувачі лазні, на відміну від новачків, знають, навіщо приділяти увагу підбору головного убору. Адже це дуже важливий аксесуар, без якого відвідувати сауну чи баню не рекомендується. Це не тільки порушення правил, а й ризик зашкодити своєму здоров‘ю. Основна функція шапки для лазні — захист голови від впливу високих температур. Деякі покривають голову рушником чи хусткою, однак досвідчені банщики надають перевагу саме шапці. Цей головний убір сприяє підтримці оптимальній температури волосяного покриву на голові, що не залежить від температури повітря навколо. Шапка для лазні забезпечує ефективний захист волосся від впливу високих температур. Адже такі умови можуть стати причиною поганого самопочуття, опіків, теплового удару.

Головний убір чинить “ефект термоса”. Слід пам’ятати, що мокра шапка може викликати протилежну дію. Тому не рекомендують відвідувати лазню у такій шапці.

Матеріал, з якого виготовлений убір немаловажливий. Войлок (овеча шірсть) вважається одним з найкращих варіантів.

Серед переваг такої шапки: добре пропускає вологу, забезпечує доступ повітря до шкіри голови, утримує стабільний рівень тепла.

Якщо шапка для лазні виготовлена з екологічно чистої сировини, це підсилить цілющі властивості бані. Ви можете обрати на власний смак шапку за дизайном, фоном, враховуючи власні фінанси. Це подарить вам не тільки комфорт, але й задовольнить індивідуальний смак.

Сучасний ринок пропонує різноманітні варіанти. Наприклад, шапочка з індивідуальним написом стане досить цікавим і нестандартним подарунком для близького друга, родича чи колеги. Цікаве оформлення допоможе підняти загальний настрій компанії, подарує незабутні емоції.

Слід пам’ятати про основне призначення шапочки для бані. Вже потім — підібрати стиль та дизайн за власним смаком. Щоб максимально захистити волосся від впливу гарячої пари, необхідно, щоб шапка щільно прилягала до голови. Перед тим, як зайти до парильні, її необхідно одягнути. При цьому слід пам’ятати, що волосся потрібно бути сухим. Найбільш практичними в догляді вважаються вовняні банні шапки: достатньо добре просушити виріб після кожного використання або прання.

Тож перед тим, як відвідати лазню чи сауну, не забудьте взяти з собою шапку!