Дрова для лазні: особливості деяких порід деревини - Vagonka
Close
Дрова для лазні: особливості деяких порід деревини

Деревина вважається кращим паливом для лазні. Вона віддає багато теплоти, довго горить. Крім цього, приміщення, протоплене за допомогою натуральної деревини, має приємний аромат, який дає почуття затишку та благоприємно впливає на здоров’я людини. Дрова надають особливе відчуття теплоти.

Зверніть увагу! Обирати паливо для лазні слід уважно. Деревина не повинна бути старим і хворим, зламаним або проведеним короїдом, трухляве або у моху.

Заготовлять дрова можна з початку осені та до кінця зими. Щоб дрова були сухі взимку, їх треба замовити навесні або в кінці зими. У цей період зупиняється рух соку всередині дерева. Таке поліно дуже добре розпалюватимуться і горітимуть без диму.  Змерзлі пеньки легше розколювати. Деревина висохне швидше і не відволожуватиметься. Зверніть увагу, потрібно намагатися, щоб на поліні було якнайменше сучків, вони потім заважатимуть рівномірному згорянню.

Щоб запобігти гниття, існують декілька способів укладки:

  • Штабель: поліни укладають паралельно один на одного. Залишаются прорізи для проходження повітря.
  • Клеть: деревина розміщається поряд. Кожну слідуючу — розміщають паралельно.
  • Стіг: майже те саме, що і штабель, однак у даному випадку деревина укладається кругом.

Не рекомендується обробляти дрова для лазні яким-небудь розчином. Смоли не всієї деревини підходять для ширяння, а рідини для розпалювання просто відвертий бензоат.

Краще надати перевагу сухим дровам. Якому сорту деревини надати перевагу, звичайно, обрати вам. Наприклад, береза при горінні виділяє приємний аромат. Однак вона виділяє смолу, яка осідає на стінках димаря і поступово стікає до жаровні. Однак незважаючи на це, березові дрова є найрозповсюдженими на сьогодні.

Сосна та ялина вважаються оптимально дешевим варіантом. Ця деревина віддає хороший жар, швидко розпалюється, наповнює приміщення приємним ароматом. Однак кращою таку деревина вважати не варто.

Не рекомендують в якості основного топлива використовувати осику. Така деревина погано розгорається, має низьку тепловіддачу і своєрідний гіркий аромат.

Особливої уваги серед листяних порід заслуговує вільха. Без проблем розпалюється, не димить, не виділяє смолу.

Найкращою сировиною для розпалювання печі вважається дуб. Дрова горять відмінно і надають пару аромату лісу. Ясень своїми властивостями також не чим не поступається дубу.

Цілющими здібностями володіють дрова з липи. Липові дрова, заповнюючи баню медовим запахом.

Дрова з деревини фруктових порід наповнюють приміщення приємним солодкуватим присмаком.

Зверніть увагу! Не рекомендовано використовувати для банної печі:

  • Пиломатеріали, просочені хімічними речовинами.
  • Окрашані доски.
  • Матеріали з резини чи пластику.
  • Трухляві, гнилі палиці та пеньки.

При виборі деревини для лазні зверніть увагу на особливості порід деревини. Ми не будемо надавати рекомендації — ваш вибір залежатиме від необхідного ефекту, наявності коштів.

Якщо дивитися на співвідношення ціни та якості — найоптимальнішими варіантами вважаються береза, липа. Звичайно, якщо дозволяють фінанси, можна обрати дуб чи ясень. Не знаєте, що обрати? Експерементуйте! Спробуйте різноманітні породи деревини та оберіть те, що найкраще підходить для вас.