Дошка для тераси та особливості її вибору - Vagonka
Close
Дошка для тераси та особливості її вибору

Дошка для тераси та особливості її вибору

Щоб облаштувати територію біля будівлі підходить не кожне покриття. Зазвичай, для облаштування тераси використовують матеріали, які стійкі до впливу опадів, вологи, температурних перепадів.

Терасна дошка – вважається одним з найбільш надійних, екологічних матеріалів, що широко використовується у сучасному будівництві. Даний матеріал є довговічним та повністю екологічним, адже виготовляється із натуральних порід деревини. Також терасну дошку можна використовувати не тільки як покриття для терас, ай для будівництва огород, облаштування території біля басейну, зовнішнього облаштування будівель.

Існує декілька видів терасних дошок. Серед них: дошки із натуральної деревини, із деревини, яка зазнала термообробки, з дерево-полімерного композиту.

Для виготовлення терасної дошки з натурального масиву дерева використовується ясень, модрина, дуб. Серед екзотичних порід деревини зустрічаються секвоя, мербау, тік, ярра, гарапія та кумару. Така деревина має вологостійкі та термостійкі властивості, оскільки підлягатиме експлуатації в умовах зовнішньої середи. При виготовлені таку деревину обробляють спеціальними засобами, завдяки чому зростає її стійкість до подразнення грибками та пліснявою.

Термообробка дозволяє повністю змінювати властивості дерева, роблячи його практично інертним до впливу вологи, ультрафіолету та інших негативних факторів. При цьому вдається зберегти максимальну екологічність, адже ніякі лаки та просочення при цьому не використовуються. Деревина «загартується» завдяки дії пари з температурою близько 200 °С. Як правило, при виготовленні використовують деревину таких порід: модрина, граб, сосна, дуб, бук, ясен.

На сьогоднішній день найбільшою популярністю користується терасна дошка з дерево-полімерного композиту (ДПК). До складу цього матеріалу входить:

смоли з органічними або мінеральними наповнювачами (скловолокном, стружкою, тирсою, борошном);

сполучні матеріали (ПВХ, поліпропілен або поліетилен);

можуть додаватися відходи від виробництва шкіряних чи паперових виробів, а також зернові крохмалі.

Пофарбувати дошки можна безпосередньо при виготовленні або після.

ter2 - Дошка для тераси та особливості її вибору

Дошка для тераси та особливості її вибору

Основні переваги терасної дошки:

  1. Простота монтажу.
  2. Стійкість до вологи, температурним змінам, опадам.
  3. Широка різноманітність: можна підібрати колір та фактуру на будь-який смак.
  4. Матеріал не гниє, не вигорає на сонці, не лущиться.
  5. Міцність та довговічність.
  6. Екологічність.

На що потрібно звернути увагу при виборі терасної дошки? Перш за все, велике значення має місце її розташування. Монтаж підлоги чи балкону можна зробити за допомогою дошки з невеликою щільністю. Високої цільності також не потребує облаштування території коло басейну.

Місця, що підлягають високого рівня навантаження (садові доріжки, підлоги в альтанках та на терасах) потребує використання матеріалу з високою щільністю.

Слід пам’ятати одну закономірність: чим вище показник щільності, то менше дошка зношується і вбирає вологу.

Щоб терасна дошка прослужила як можна довше, та щоб захистити її від негативного впливу грибків та плісняви, поверхню обробляють спеціальними засобами. Оновлювати рекомендовано кожні 5 років.