Деякі кліматичні особливості та чому лазня переноситься легше - Vagonka
Close
Деякі кліматичні особливості та чому лазня переноситься легше

Деякі кліматичні особливості та чому лазня переноситься легше

Відвідування лазні було популярне ще за минулих часів. Регулярне відвідування лазні придає бадьорості, сили, краси, молодості, чистоти, свіжості, ясності розуму, приємний колір шкіри. Раніше навіть різні хвороби лікували за допомогою лазні.

Кожен народ має свої банні конструкції, які відрізняються певними особливостями кліматичних умов, конструкцією будівлі. На сьогоднішній день найвідомішими вважаються — римські терми, японські бочки, тирсові сухі лазні, фінські сауни та традиційні руські бані.

Те, що баня благоприємно впливає на здоров’я людини, давно доведено. При перебуванні в лазні на організм людини впливають одразу декілька показників: пара, температура, вода, контрастна зміна температурного режиму.

У бані знімається напруга м’язової та нервової системи. Шлаки виводяться зі шкіри у результаті рясного потовиділення під впливом високих температур.

Контрастна зміна температурного режиму чудово тонізує, покращує роботу всіх органів: активізується кровообіг, тиск приходить до норми, відновлюється обмін речовин.

Як згадувалося раніше, лазні та сауни різних народів відрізняються кліматичними умовами. Розглянемо на прикладі традиційної руської бані та фінської сауни.

У першому випадку оптимальний температурний режим сягає 40-70 градусів за Цельсієм. Одак вологість достатньо висока, у середньому приблизно 60-70%.

У фінській сауні сухе повітря та пара. Температура значно вище, ніж у звичній для нас лазні, понад 100 градусів за Цельсієм. Рівень вологості низький — зазвичай не перевищує 20%.

У сауні не використовують віник, оскільки під впливом сухого повітря він просто розсипиться. Басейн обов’язково повинен бути у сауні, тоді як у лазні можна і без нього обійтись.

Вважається, що кліматичні умови лазні переносяться занадто легше, ніж сауни. Підвищена вологість, не досить високі температури є більш природними та звичними умовами для людського організму. Використання віника дозволяє зміцнити цілющі властивості. Та не зважаючи на все це, фінська сауна користується не меншою популярністю.