Цікаві факти про лазню - Vagonka
Close
Цікаві факти про лазню

Цікаві факти про лазню

Лазні та сауни були популярні ще з давніх часів. Люди відвідували парильню не тільки як місце для миття, але й для оздоровлення, зняття напруги. І якщо навіть у вас їх немає приватного будинку чи дачі, досить легко сходити в громадську парну. До речі, багато сучасних проектів житла включають можливість встановити сауну прямо у себе в квартирі.

Про очищення духу, зміцненню сил, оздоровлення потрібно подбати, тому лазні достатньо популярні у нашій країні як у північних, так у південних регіонах.

Є багато історій та легенд про походження бані. Серед найпопулярніших: краплі дощу через старий дах потрапили на гарячі камені домашнього вогнища, і заклубившийся пар огорнув людей приємним теплом. 

Відповідно повір’ям у кожному будинку водиться дух – домовик, а лазні – банник. Для цього духу потрібно було залишати мило, віник та шматочок житнього хліба, щоб його умилостивити.

У нас найбільш поширені руська баня, фінська сауна, турецький хамам. Руська баня вважається найвологішою. Її прогрівають до 60 і більше градусів майже за 100-відсоткової вологості.

Гаряче зволожене повітря добре впливає на дихальну систему.

Перед походом до лазні, та під час перебування там не слід вживати спиртних напоїв. Краще віддайте перевагу трав’яним чаям та настоям.

Вважається, що банні процедури знімають напругу. Людина отримує позитивні емоції, розслабляється.

Банні процедури благоприємно впливають на серцево-судинну систему. Завдяки лазневим процедурам відбувається стабілізація кров’яного тиску.

Позитивний вплив надають лазневі процедури і нервову систему людини. М’язові тканини людини розслаблюються, організм занурюється у стан спокою, цим отримуючи можливість відновити свої сили.

Банні процедури здатні замінити перебування у SPA-салоні. Масаж у лазні підвищує рухову реакцію, покращує координацію, кровообіг. Банний жар робить шкіру гладкою, пружною та еластичною, надає їй здорового відтінку.

А ще лазня — гарний спосіб скинути надлишкову вагу. Вважається, людина, що правильно виконує всі лазневі процедури, втрачає у вазі до 2 кг за одне відвідування.

Тому рекомендуємо хоча б 1 раз на тиждень відвідувати лазню. Так ви отримаєте заряд бадьорості, знімете напругу, зміцнете своє здоров’я. Після парилки ті, хто паряться правильно, відчувають дуже приємний ефект — всі процеси, що протікають усередині, ніби оновлюються. Банний відпочинок принесе вам тільки користь, якщо ви станете грамотно до нього ставитись.