Чому у сауні так важко дихається? - Vagonka
Close
Чому у сауні так важко дихається?

Чому у сауні так важко дихається?

Сауна — місце з особливим кліматом. Ті, хто практикує регулярне відвідування парильні, на власному досвіді відчув, що у цьому приміщенні важко дихається.

Цьому є логічне пояснення.

Перш за все, сама конструкція приміщення направлена на те, щоб максимально зберегти жар та вологу протягом тривалого терміну. Часто сауни не провітрюють. Господарі намагаються не допускати свіжого повітря, але це помилка.

Накидаючи на кам’янку гарячу воду, починається виділення пари, як результат — нестача кисню. Уникнути цього в замкнутому просторі досить важко. Щоб цього не відбувалося, в сауні неодмінно має бути облаштована якісна вентиляція, інакше дихати буде дуже важко.

Також у парильні повітря нерухоме, і якщо в ній збирається велика кількість людей, атмосфера стає вкрай важкою і навіть шкідливою. Повітря наповнюється вуглекислотою, випарами продуктів потовиділення. Виходить ефект задушливої атмосфери, насиченої шкідливими випарами, що містяться в парах поту, яких у сауні, природно, вистачає.

Частіше робити перерви і виходити в кімнату для відпочинку або передбанник, або все-таки провітрювати парильню, щоб очищати атмосферу від шкідливих випарів, задухи і затхлості. При цьому добре виганяти повітря за допомогою простирадл або рушників.

Ось наприклад у фінській сауні дихається набагато легше, незважаючи на більш високий жар. Це тому що вона — сухоповітряна, а сухе повітря приємніше для дихання. Крім цього фінська сауна на відміну від нашої російської лазні знижує артеріальний тиск, а не підвищує його.