Баня та варикоз: чи можна при цьому захворюванні паритися у бані - Vagonka
Close
Баня та варикоз: чи можна при цьому захворюванні паритися у бані
Баня та варикоз: чи можна при цьому захворюванні паритися у бані

Баня – приміщення, де тіло повністю розслабляється, шкіра очищується, знімається загальна напруга.

Таким чином лазня впливає на людський організм.

На жаль, для тих, хто страждає на судинні захворювання, такі процедури скоріш шкідливі, ніж корисні.

Більшість лікарів стверджує, баня при варикозі ніг – особливо небезпечна при набряклих, ослаблених ніг.

Розглянемо причини. Справа в тім, що кровообіг у судинах завжди затрудняється через сили тяжіння. Гравітація заважає крові підійматися від нижніх кінцівок до серця. Частина її накопичується. Тому в організмі зазначені захисні механізми.

У деяких судинах діє клапана система. Так називають міцні складки всередині він, які пропускають кров вверх та не дозволяють їй стекати донизу.

Не менш важлива еластичність венозних стінок. Вона дозволяє судинам розширюватися, а потім повертатися до початкового стану без зайвої деформації.

У варикозних вінах це не працює, що призводить до занадто сильного збільшення він у діаметрі.

Що відбувається із судинами у бані?

Людське тіло реагує на підвищенні температури, у тому числі і у бані. Воно поступово нагрівається. Та організм прагне зберегти баланс і тому намагається охолодитися зарахуно надмірного потовиділення, у результаті відбувається втрата води.

До того ж під дією високих температур, хворі віни ще більш розширюються, а швидкість кровообігу знижується.

Ці фактори можуть стати причиною виникнення тромба.

Посилення кровообігу для здутих судин майже те саме, що й участь людини з високою температурою в марафоні. Тож вони просто намагаються вижити. Відня зі слабкими клапанами та нееластичними стінками розширюються дуже сильно, і кров переповнює сусідні здорові судини. Деякий час вони тримаються. Однак потім і ці вени здаються — клапани працюють гірше, а стінки товщають і втрачають гнучкість.

Можна  паритися  при варикозі нижніх кінцівок?

Чим далі зайшло захворювання, то небезпечніша лазня для судин. На ранніх стадіях варикозу загроза не велика. Просто парьтеся якомога рідше. Після появи товстих здутих вен під шкірою про банні процедури краще забути до одужання.

Які ускладнення можуть виникнути?

У багатьох випадках люди з розширеними судинами після лазні помічають поширення захворювання. Тобто прожилки синіх чи фіолетових вен тепер видно навіть там, де раніше була чиста шкіра. Зміни можуть бути непомітними. Швидкий розвиток хвороби — далеко не найгірший результат відвідування лазні, адже часом парна смертельно небезпечна. Наприклад, для людей із ускладненнями варикозного розширення вен. При тромбозі можлива емболія. Тобто посилений кровообіг відірве частину тромбу від венозної стінки. Це збільшить ризик зупинки дихання. Також підвищення тиску в поверхневих венах може призвести до кровотечі.

Отже…

Ми коротко обговорили вплив лазні  на здоров’я судин. У яких випадках вони шкідливі. Коли приносять користь. Тепер важливо наголосити — багато залежить від стану конкретної людини.