Ароматерапія у лазні - Vagonka
Close
Ароматерапія у лазні
Ароматерапія у лазні

Баня з приємним ароматом здатна омолодити весь організм, підняти настрій та зміцнити здоровʼя.

Головний ефект, який надає ароматерапія у бані, покращення обміну речовин та зміцнення діяльності серцево-судинної системи.

Ефірні масла пагубно впливають на мікробів, вірусів, бактерій та дерматофітів.

Ароматерапія у лазні допоможе покращити стан суставів, додасть тілу відчуття бадьорості та легкості, зміцнить імунітет та нервову систему.

Корисні властивості

Поєднання декількох масел досить позитивно впливає на організм. Серед позитивних ефектів:

  • відновлення ендокринної системи;
  • стабілізація гормонального балансу;
  • нормалізація метаболізму;
  • знімання втоми;
  • позбавлення безсоння;
  • усування стресу та його наслідків;
  • заспокоєння;
  • сприятливе впливання на хребет та суглоби.

Існують деякі правила, за якими повинна проводитися ароматерапія у лазні. Заборонено використовувати більше чотирьох видів масел. Не всі запахи підходять — усе індивідуально. Комусь один аромат дає неоціненну користь, а для іншої людини він не підходить і неприйнятний. Не використовуйте неприємні саме для вас аромати. Вони можуть викликати нудоту, непритомність та зіпсують приємний настрій від лікування. Олії важливо поєднувати правильно. В іншому випадку може бути абсолютно непередбачуваний негативний ефект.

У цілому ароматерапія у лазні — корисна та приємна процедура. У кімнаті відпочинку ставиться кувшин з аромамаслом та людина насолоджується приємним ароматом після відвідування бані. Масло не можна розбризкувати на розпалене каміння. Запахи стануть пригорілими і можуть нашкодити (їх також неприємно вдихати). Якщо ви хочете використовувати олії в парній, то каміння потрібно остудити — полити холодною водою. Можна не лити масло на камені, а лише поставити глечик з ним у парній.

Корисні масла

Ароматерапія у лазні потребує правильного підбору ефірних засобів. Деякі масла мають противірусну, антибактеріальну дію. Інші – знеболюють, знімають запалення, ліквідують грибок. Треті олії дезінфікують, нормалізують тиск, надають відхаркувальний ефект при бронхіті. Добре використовувати вербену лимонну, герань, евкаліпт, ромашку, кедр, ялівець. Добре зміцнюють здоров’я сосна, ялина, ялиця, меліса, базилік, розмарин.