Євровагонка - про матеріал - Vagonka
Close
Євровагонка — про матеріал

Євровагонка — про матеріал та основні відмінності від звичайної вагонки.

Оптимальним за ціною та якістю матеріалом для обшивки стін приміщення різноманітного типу та призначенню вважається вагонка. Як і у минулому столітті, цей різновид деревʼяних дощок продовжує користуватися популярністю. Серед основних переваг: екологічність, довговічність, привабливість, легкість в обробці та монтажу. Приміщення, стіни якого покриті деревʼяною вагонкою, виглядає “живим”, панує атмосфера затишку. А ще не варто забувати про цілющі властивості деревини.

Її виготовляють з урахуванням європейських норм і стандартів.

У чому головні відмінності?

Розміри (довжина, ширина, товщина). Як правило, чим більша довжина дошки, тим дорожче вона коштуватиме. Це поʼяснюється складністю підбору деревини, на поверхні якої буде як можна менше недоліків.

Профіль та система кріплення — гребінь-паз.

Щодо сортів. Німецький стандарт DIN 68126/86 — той, якого дотримуються при виготовлені євровагонки. Умови такі: обмеження на сучки, тріщини, трубчастість серцевини, крен, косослою, смоляні кишеньки, засмолені вусчатки, прорість, ураження комахами, гниль, зміна забарвлення, обзол. Чим жорсткіші вимоги — тим вище сорт, серед яких А сорт буде найвищим і відповідно найдорожчим, С сорт — найнижчий і відповідно найдешевший.

Матеріал. Євровагонка, як і звичайна, виготовляється з різноманітних порід деревини. Найпоширенішими та найбільш доступними вважаються сосна та ялина. Також багато хто надає перевагу модрині, дубі, вільхі.

Методика сушіння має неабияке значення. Погано просушена вагонка матиме не такий привабливий зовнішній вигляд. Краще всього її просушувати у спеціальних камерах (вакуумно-імпульсних). Такі приміщення дозволяють рівномірно та швидко просушити, у результаті — ви отримуєте високоякісний продукт, без недоліків, які властиві іншим методам сушіння.