Віник для лазні. Самостійно майструемо та правильно зберігаємо. - Vagonka
Close
Віник для лазні. Самостійно майструемо та правильно зберігаємо.
Віник для лазні. Самостійно майструемо та правильно зберігаємо

Традиція ходити у лазню – далеко не нова. Для багатьох це місце відпочинку, релаксації та оздоровлення. Лазня відома своїми цілющими властивостями та сприятливим впливом на людський організм.

Досвідчені банщики напевно знають, що віник – один із головних атрибутів для відвідування лазні.

Банний віник вміє багато чого: він не тільки тонізує шкіру, але й сприятливо впливає на нервову систему, лікує хворі суглоби, допомагає позбутися гіпертонії, тахікардії, головного болю і безлічі інших недуг. Тільки якісний екземпляр, виготовлений з урахуванням усіх стандартів та правил, здатний надати заряд бадьорості та позитивних емоцій.

Хтось віддасть перевагу купити, а хтось, можливо, випросить у знайомих, але якщо ви хочете отримати віник, за який сумніватися не доведеться, то варто сподіватися тільки на себе. У даній статті річ піде як самостійно виготовити віник для бані.

Терміни заготівки залежать від матеріалу. Як правило, березові віники заготовляють на початку червня, евкаліптові та дубові віники заготовляють у серпні або у вересні. Найоптимальніший період для кропив’яних — липень. А ось віники, виготовлені з хвойних порід, можна заготовляти круглий рік. Щоб віник вийшов пишним та красивим, підійдуть молоді гілки, краще ті, які мають розвилку, а не виглядають хлистом. Тоді віник вийде пишним та красивим. Довжина гілок – близько 50 см.

З гілок формують пучки і не дуже туго перев’язують міцною ниткою, дротом або мотузкою. Потім зв’язую віники попарно. Приступаючи до в’язки віника, слід ретельно оглянути гілки і товсті і великі помістити в центр пучка — вони будуть каркасом вашого майбутнього віника. Більш тонкі гілки слід розташувати довкола. Для того щоб остаточно надати вінику необхідну округлу форму і прибрати всі гілки, що стирчать.

Обов’язковий процес при заготівки банного віника — сушка. Цей етап дотримання декількох правил, а саме:

  • сушити віник потрібно у темному, добре вентильованому місці.
  • підвішувати віник слід на висоті приблизно 2-3 м. від підлоги.
  • не рекомендовано підвішувати віники занадто близько один до одного, слід обов’язково залишати між ними зазор.
  • готовий віник слід зберігати у підвішеному стані: для власників дач та заміських будинків найкращим місцем буде горище, комора чи сінник. Власники квартир можуть зберігати віники у коморі чи на закритому балконі.

Пам’ятайте, використаний віник після ретельного просушування поміщають у целофановий пакет.

Ось і все. Загалом для заготівлі банного віника немає нічого складного. Скориставшись простими порадами, ви із легкістю самостійно зможете виготовити свій власний віник. А якщо не хочете заморочуватися, або не маєте вільного часу, можете придбати віник для лазні у нашому магазині. Пропонуємо різноманітний матеріал по оптимальним цінам. Досвідченні спеціалісти допомогуть підібрати те, що підійде саме вам.