Труба для димохода у бані: особливості вибору - Vagonka
Close
Труба для димохода у бані: особливості вибору

Труба для димохода у бані: особливості вибору

Слід з відповідальністю підійти до вибору пічної труби для бані, оскільки це впливає на загальний комфорт, безпеку тих, хто користується лазнею. Конструкція повинна зберігати герметичність, задане положення, не псуватися під впливом нагріву, вологості.

Розглянемо певні особливості встановлення димоходів у лазні

Головна ціль — відведення диму, а також для збереження пожежної безпеки, регулювання та отримання тяги в печі, виключення ризику опіків та отруєнь продуктами горіння. Зазвичай підбір виконується у процесі планування чи завершальної стадії.

Головні особливості:

  • здатність перенесення значних навантажень;
  • тривалий термін служби;
  • зручність обслуговування та контролю;
  • допустимість заміни, ремонту;
  • простота монтажних робіт;
  • безпека.

Оптимальна довжина — 5 м. та більше у вертикальній частині та 1 м. горизонтальної частини. Обов’язково наявність навершия, переносимість навантажень під час використання.

Які труби підходять для бані?

Зовнішні конструкції відразу виводяться через стінку, встановлюються за рахунок закріплення до стіни та тягнуться догори. При внутрішньому розташуванні передбачений вихід через стелю, такий варіант зустрічається частіше, він забезпечує стійкість та відмінну тягу. При зовнішньому розташуванні досягається зручність доступу та безпека.

Також розрізняють наступні варіації:

  • в один шар;
  • сендвіч, що включає дві трубки та наповнення мінеральною ватою;
  • комбіновані варіанти, різні секції складаються з певних матеріалів, найчастіше це метал та цегла;
  • із цегли.
Щодо матеріалів, пропонуємо розглянути популярні варіанти

Метал

Практикується найчастіше. Матеріал доступен з точки зору ціни. Достатньо виконання зварювання, стикування. Нерідко довго не вибирають, просто беруть відповідний відрізок туби чорнушки з 100 мм діаметра, виводять його назовні, попередньо з’єднавши з піччю.

Цеглина

Встановлення потребує часу. Як результат — конструкція прямокутної форми. Характерною є пожежна безпека, тривалий термін служби, легкість ремонтних робіт. Потрібно періодично прибирати сажу.

Асбоцемент

Поєднує цінову доступність та легкість монтажу. Такі труди приміняють на практиці досить часто. Мінусом є поглинання вологи, що сприяє руйнуванню. Це призводить до потреби досить

Кераміка

Такі труби відрізняються міцністю та надійністю. Усередині вони згладжені, що дозволяє забути про потребу у очищенні. Усі частинки відлітають із газами при горінні. Складність полягає лише у складності монтажу. Потрібна надійна опора, якісне з’єднання. Для встановлення слід звернутися за допомогою до майстрів.