Особливості вагонки різних сортів та її практичне застосування - Vagonka
Close
Особливості вагонки різних сортів та її практичне застосування

Сучасний ринок будівельних матеріалів сповнений різноманіттям. Кожен із легкістю може підібрати те, що підійде саме йому, враховуючи особистісні вподобання та практичні цілі. Не кожен може дозволити собі дорогий матеріал. Однак хотілось все ж таки придбати якісну сировину, яка прослугувала б довгий час.

Вагонка вважається оптимальним по відношенню ціни та якості будівельним матеріалом. Сфера її застосування не має кордонів. Ви можете використовувати дошки для обшивки різних приміщень: оздоблювати фасади житлових будинків дач або заміських домівок, прикрашати житлові кімнати чи кухню,  оформляти офісне приміщення, оздобити лазню чи сауну. Підлога, стелі та стіни, облаштовані натуральною деревиною виглядають природно, естетично, привабливо, оригінально. Декор приміщення, оздоблений деревом, свідчить про добрий смак, добробут та тепло.

Серед основних переваг дерев’яної вагонки слід відмітити:

  • екологічність;
  • не викликає алергічних реакцій;
  • тепло- та шумоізолюючі властивості;
  • простота обробки та монтажу;
  • достатньо тривалий термін придатності;
  • широка сфера застосування.

Дерев’яна вагонка вважається зручним у використанні, відносно економічним матеріалом. В залежності від сфери застосування слід обирати сорта деревини. Вагонка може бути виготовлена із різних порід дерева: як хвойних, так і листяних. На сьогоднішній день найбільш популярними вважаються ялина, сосна, модрина, кедр, дуб, липа, вільха.

Якщо розглядати хвойні породи, їх особливість — наявність ефірних олій та смол, що ставлять природний бар’єр для вологи та різних грибків, тому таку вагонку найчастіше вибирають для використання у зовнішній обробці. Така вагонка має відносно довгий термін експлуатації.

Вагонка із сосни вважається найбюджетнішим варіантом. Деревина широко застосовується у зовнішній та внутрішній обробці приміщень різноманітних типів. Найчастіше її застосовують для оздоблення житлових кімнат, офісних приміщень, передбанників.

Однак слід звернути увагу, що така вагонка має низьку щільність, що робить деревину вразливою до царапин та інших ушкоджень. Сосна виділяє смоли, що особливо неприємно у разі використання їх при обробці у лазні. Якщо в парилці притулитися до просмоленої деревини, це практично гарантований опік.

Серед переваг модрини слід звернути увагу на щільність деревини. Дошки, виготовлені з цієї деревини, виглядають красиво у приміщенні. Крім того, дана порода дерева має гарні теплоізоляційні властивості.

Вагонка з кедру вважається гарним теплоізолятором. Завдяки високої плотності покриття з цієї деревини стійко переносить механічні пошкодження. При правильній обробці деревина зберігає свої властивості протягом довгого часу.

Листяні породи у своєму складі не мають смол, тому їх доречно використовувати у приміщеннях лазні та сауни. Деревина має низьку теплопровідність, завдяки чому їх переміняють у приміщеннях з високими температурами.

Липа відрізняється стійкістю до вологи, не змінює свої розміри, стійко переносить механічні ушкодження, має відносно невелику собівартість. Найбільш частіше стіни лазні та сауни обшивають саме вагонкою з липи.

Щоб вагонка з липи не потемніла, рекомендується додаткова обробка спеціальними засобами та просоченнями.

Вагонка з вільхи при нагріванні виділяє приємний аромат, що сприятливо впливає на здоров’я людини. Крім того, цей матеріал стійко переносить вологу, температурні перепади. Саме дерево не вбирає в себе вологу, тому з успіхом використовується при обробці приміщень, в яких передбачається висока вологість повітря.

Інші переваги вагонки з вільхи — низька теплопровідність, висока теплоізоляція, характерне забарвлення червонуватого відтінку.

Серед елітних дерев’яних порід слід виділити дуб. Значно дорога собівартість компенсується неперевершеною якістю. Приміщення, стіни яких обшиті вагонкою з дуба, виглядають дорого, елегантно.

Остаточний вибір залежить тільки від ваших особистісних уподобань, ціни. Широкий асортимент вагонки з дерева на ринку будівельних матеріалів дозволяє задовольнити запроси будь-яких покупців: за якістю, кількістю та собівартістю. У нас в магазині ви можете придбати якісну вагонку по оптимальній ціні від виробника. Детальніше з характеристиками можна ознайомитися на сторінці товару.