Банні традиції Німеччини - Vagonka
Close
Банні традиції Німеччини
Банні традиції Німеччини

Перебуваючи у Німеччині та вирішив відвідати баню, ви дещо здивуєтеся. Адже банні традиції німців відрізняються від традицій інших народів. У цій статті дізнаємося чому.

Банні традиції різних народів

Кожен народ має своє банні традиції. Ось наприклад у Стародавньому Єгипті будували двоповерхові бані. На першому поверсі був пар, другий поверх – для відвідувачів.

У Римі практикували терми, які будувалися на місцях з гарячими джерелами.

У турецьких хаммах у центрі парильні розміщали великий стіл, де робили масажні процедури.

У Таджикистані у бані закриваються в розжарений сонцем пісок.

У Фінляндії, якщо немає сауни, то ви точно не істинний мешканець цієї країни. Адже кожен поважаючий себе фін будує на своїй ділянці сауну.

Традиції бані німців

Німці відносяться до відвідування бані з особливою увагою. Вважається, що вона дає певні переваги: ясність розуму, здоровʼя, силу, бадьорість, свіжість, красу, молодість, чистий та приємний колір шкіри, увагу протилежної статі.

Німці називають банні споруди бадами або термами. Для багатьох туристів вони незвичні. Це повʼязано з тим, що громадські бані не розділені на чоловічі та жіночі зони. Усі процедури проходять разом. Існують особливі правила.

Правила та традиції німецької лазні

Досить часто німці відвідають баню усією родиною. Є деякі правила щодо відвідування.

  1. Заборона на будь-яку техніку. Сюди відносяться і мобільні телефони, і фотоапарати. Це робиться для того, щоб фотограії чи відео не потрапили до Інтернету.
  2. Культура вільного тіла. У зоні басейну можна ходити в плавках та купальниках. У лазні ж заведено ходити голими.
  3. Дотримання гігієни. До деревʼяних поверхонь у приміщенні не можна доторкнутися.
  4. Ауфгусс – це поливання водою розпеченого каміння. Ауфгусс проводиться у певний час, куди не можна спізнюватися. Навчений співробітник, який проводить процедуру, розповідає відвідувачам, як поводитися під час її проведення і після неї. Потім починає поливати розпечене каміння водою, в яку часто додають ароматичні олії, розганяючи пару рушником або віником.
  5. Слід ввічливо ставитися до інших.
  6. Дотримання тиші. У бані Німеччини заборонено шуміти.
  7. Процедури, як правило, проходять під звуки розслабляючої музики.
Жіночі та чоловічі дні

У деяких банях є жіночі та чоловічі дні. Тоді ціни на послуги значно вищі.

Деякі особливості

Німецькі бані, як правило, мають дві зони.

Textilfrei – це зона миття та парної, і Lounge-Bereich, де є водні гірки, басейн, бар, де кожен може тут відпочити, розслабитися і, вийшовши з банного комплексу, відчути себе новонародженими.

Лазня в Німеччині – це не тільки гігієнічні процедури, але й відновлення сили, зміцнення імунної системи, нормалізація травлення, тонус м’язів та водно-сольового обмінного процесу. Німці оспівують оди лазням, вважаючи їх потужним засобом підтримки здоров’я та лікування багатьох хвороб.