Аксесуари, без яких не обійтися у бані - Vagonka
Close
Аксесуари, без яких не обійтися у бані
Аксесуари, без яких не обійтися у бані

Звісно, маючи власну баню, хочеться, щоб усе там було ідеально: починаючи від самої конструкції будівлі, закінчуючи додатковими аксесуарами. Відповідно, слід приділити значну увагу кожній деталі.

Що перш за все необхідно придбати? Розповімо про найважливіші банні атрибути
Купель

Бочка, яка має овалоподібну форму. Роблять її з твердих порід деревини, наприклад, з дубу, кедру чи модрини. Купель розміщують у лазні та наповнюють холодною водою. Вважається, що це більш корисна альтернатива бассейну. Це можна пояснити долговічністю самого матеріалу, естетичною привабливістю виробу та цілющими властивостями деревини.

Шайка

Це дерев’яний таз невеликих об’ємів від 5 до 50 л. Його застосовують для запарювання віників, наполягання трав’яних зборів. Для їх виготовлення вибирають як дорогі породи деревини – дуби, так і дешевші – сосни.

Каміння

Банний пар — результат випаровування води. Виникає він у процесі виливання води на розпалене каміння. Тому до вибору останніх потрібно поставитись відповідально. Вони повинні витримувати різкі температурні перепади і навіть не растрескиваться. Також вони мають відповідати умовам безпеки, тобто. не виділяти шкідливі речовини. Хороші властивості мають базальт, граніт, жадеїт, кварцит, діабаз. Вибирають їх в асортименті, від найменших до великих.

Термогигрометр

Щоб похід до лазні був безпечний необхідно встановлювати спеціальні датчики, які б контролювали показники рівня вологості та температур. У магазинах можна знайти як прості за дизайном прилади, так і незвичайні. Окрасою будь-якої парильні стануть стрілочні термогігрометри у вигляді будиночків, кіл, листя.

Лійки

Їх використовують для зачерпування води з відер та виплескування її на розпечене каміння. У такий спосіб підвищують вологість. Найчастіше їх виготовляють із дерева, але є й мідні.

Щітки

Під час розпарювання тіла відбувається очищення верхніх шарів шкіри. На допомогу для позбавлення від ороговілих тканин придумані масажні щітки зі зручними ручками. Вони допоможуть не лише очистити шкіру, а й проведуть корисний масаж.

Звичайно, існують і інші аксесуари для бані та сауни. Більше про них можна дізнатися у інших наших статтях. Слідкуйте за оновленнями у блозі та дізнавайтеся корисну інформацію!